Keďže eventové akcie hrá diP band výhradne “na živo”, obsadenie kapely je rozšírené o spev - Zuzka Banková a klávesy - Dávid Čech.
top of page
BIO/

 NÁŠ ŽIVOT JE  
 HUDBA 

Slovenská kapela diP vznikla v r. 2008. Počas jej formovania sa v nej vystriedalo viacero talentovaných hudobníkov (Stanislav Čekan, Ľubomír Čorba, Mario Hudák, Peter Mlynárik, Ivana Hirčáková, Barbora Drotárová...). 
Od r.2010 kapela koncertovala v zložení : František Pivovarník - spev, Jozef Dikun - gitary, Jaroslav Geci - bassgitara a Stanislav Čekan - bicie.
14.02.2013 vydala  svoje debutové cd, ešte pod starým názvom yelllowe. Krstní rodičia cd boli Katka Knechtová a Adam Ďurica. Na albume je 9 autorských skladieb a jeden cover - Čerešne (Filip-Lasica). Cd sa nahrávalo v štúdiách Umpax (M.Migaš), LeonArt a v RecordingStudio7-kde bola nahratá väčšina skladieb, pod spoluproducentským dohľadom Vlada Randy-ho Gnepu.
diP koncertovala na Slovensku, ale aj v Českej republike, Poľsku, Slovinsku, hrala na festivaloch, zúčastňovala sa rôznych hudobných súťaží ( Stropkovská hudobná liga - 3.miesto z 82 prihlásených, Pegas, finále Košického zlatého pokladu 2014, finále medzinárodného festivalu Carpathia 2016 a 2017...).V súčastnosti  hrá diP v tomto zložení: František Pivovarník - spev, Jozef Dikun - gitary, Jaroslav Geci - bassgitara a Stanislav Geci - bicie. Keďže eventové akcie hrá diP band výhradne “na živo”, obsadenie kapely je rozšírené o spev - Zuzka Banková a klávesy - Dávid Čech.
dip21-10.jpg
eve.webp
bottom of page